پارسيان عايق گستر | پلي يورتان
عایق صوت پلی یورتان

عایق صوت پلی یورتان

عایق صوت پلی یورتان پاششی

شرکت پارسیان عایق گستر گیتی درزمینه کاهش آلودگی صوتی با استفاده از عایق صوتی پلی یورتان پاششی فعالیت می کند.

بدون شک سطوح بالای شدت صوت (صداهای بسیار بلند یا با توان زیاد) پیامدهایی بر سلامت روحی و بعضا جسمی انسان ها خواهد گذاشت که البته مضرات روحی آلودگی صوتی بسیار بیشتر از صدمات جمسی آن است. برای مثال آلودگی صوتیباعث افزایش فشار خون ، فشار روحی و افزایش استرس ، بی خوابی یا بدخوابی وناراحتی های قلبی میشود.

همچنین اختلالات سیستم ایمنی در بدن و اختلالات زایمان نیز از سوءاثرات آلودگی صوتی به شمار می آیند. در صورتی کهشخص به صورت مستقیم در معرض آلودگی صوتی و صداهای بسیار بلند قرار گیرد ، اختلالات شنوایی و کم شنوایی بوجود می آید. گرچه مشکلات شنوایی با افزایش سن بسیار رایج است ، اما در جوامع صنعتی که آلودگی صوتی بیشتری دارند ، اینروند با سرعت بیشتری حرکت خواهد کرد. آلودگی صوتی می تواند به محیط زیست واکوسیستم نیز آسیب وارد کند.

عایق صوتی پلی یورتان گزینه مناسبی است جهت کاهش الودگی صوتی در ساختمان ها فضا های اداری ، استودیو های ضبط صدا و...مشخصات فنی عایق صوت پلی یورتان

عایق صوتی پلی یورتان
عایق صوتی پلی یورتان-اجرا بصورت پاششی
- سرعت بالای اجرا حدود 500 متر مربع درحدود 500 متر مربع در روز
-دارای تاییدیه فنی و سلامت از انجمن سنجش و مصالح ساختمانی آمریکا(ASTM)
-شکست صوت تا 80 دسیبل با توجه به نوع مواد و دانسیته
-عایق صوتی با سلول باز و دارای حفره هوا
-افزایش حجم به میزان بیش از50 برابر فقط در 4 ثانیه
-یکپارچگی عایق و در نتیجه بالا بردن ضریب عایق صوتی
-تحت پوشش قرار دادن تمامی سطوح بدون درز و شکافکاربردها عایق صوت پلی یورتان-بهترین عایق برای دیواره های گچی کناف و جایگزین پشم سنگ
-پوسته(نما)و دیوارهای جانبی ساختمان
-عایق بندی اسکلت های چوبی ، آجری ، آهنی وبتنی
-موتورخانه ها و تاسیسات
-بهترین پر کننده و عایق برای سازه های LSF

پنج شنبه بیست و هفتم 8 1395
(0) نظر
برچسب ها : عایق صوت پلی یورتان - پارسیان عایق گستر - پلی یورتان
راهنمای عایق کاری صوتی پلی یورتان

راهنمای عایق کاری صوتی پلی یورتان

امروزه درخیلی از خانه ها ، به منظور بزرگتر نشان دادن محیط خانه ، دیوارهای داخلی را حذف می کنیم . همزمان با این کار ، آشپزخانه ها را از وسایل پرسروصدا پر می کنیم یا در اطاق نشیمن ، یک سینمای خانگی می گذاریم . صدا یکی از محصولات فرعی زندگی پرمشغله امروزی شده است .

در چنین شرایطی جای تعجب ندارد اگر انسان به دنبال اندکی آرامش باشد . آلودگی صوتی پلی یورتان یکی از مشکلات عمده بشر شده است . قطعا ، آلودگی صوتی پلی یورتان به اندازه وجود میکروب در هواآزاردهنده نیست . ولی خواب ما را بر هم می زند ، موجب افزایش استرس می شود، خلوت ما را خدشه دار می کند و بطور کلی باعث پایین آمدن کیفیت زندگی می  شود . خوشبختانه ، در حال حاضر روشهای متعددی جهت کاهش انتقال صدا و عایق کاری صوتی پلی یورتان ابداع گردیده است . موثرترین روشها، آنهایی هستند که در زمان ساخت، در داخل دیوارها یا سایر المانهای سازه ای ساختمان بکار گرفته می شوند . سایر موارد ، روشهایی هستند که اجرای آنها بسیار ساده بوده، ولی میزان تاثیر آنها نیز به مراتب کمتر است .

روشهای ساده عایقکاری صوتی پلی یورتان

1 - بستن منافذ ورود و خروج هوا.هر منفذی که هوا بتواند از آن عبور کند ، صدا را هم می تواند انتقال دهد .کلیه منافذ موجود در سقفها و دیوارها نظیر اطراف جعبه تقسیم های برق ، کانالها و داکتها ، سیم ها و هرجایی را که شیئی از داخل دیوار یا سقف عبور می  کند با بتونه یا فوم پلی اورتان درزگیری نمایید .
 


راهنمای عایق کاری صوتی
راهنمای عایق کاری صوتی پلی یورتان2 - جلوگیری از ایجاد "کانالهای عبور صدا " در دیوارها .هنگام ساخت بناهای جدید ، کلیدهای برق و دریچه های هوا را در داخل دیوارها پشت به پشت هم قرار ندهید .
    
3 - اجتناب از استفاده از مصالح سخت که اینگونه مصالح ,صوت را به آسانی از یک مکان به مکان دیگر انتقال می دهند . 
4 - استفاده از یک لایه انعطاف پذیرنظیر فوم منبسط شونده جهت جدا نمودن لوله ها از غلافها یا سوراخهایی که از آن عبور می کنند.
5 - استفاده از عایق صوتی پلی یورتاندر دیوارهای ساختمانهای جدید جهت جلوگیری از انتقال صدا بین اتاقهای مجاور. به منظور جلوگیری از انتقال صدای نامطلوب جریان سریع آب به هنگام تخلیه فلاش تانک توالت ، لوله های پلاستیکی تخلیه آب را عایق بندی کنید . در صورتامکان ، در اینگونه موارد از لوله های چدنی استفاده نمایید و یا اینکه در دیوارها از عایق صوتی پلی یورتان دیوار استفاده نمایید .
6 - استفاده از وسایل خانگی آرامتر ،حتی اگر گرانتر از موارد مشابه پرصداتر باشند .
7 - جدا نمودن تجهیزات صدادار از محلهای استراحت. استفاده از اطاقهای مجزای مجهز به عایق های صوتی پلی یورتان می تواند ایده خوبی درطراحی منزل باشد . بکارگیری درهای مجهز به عایق بین کلیه فضاها، به مقدار قابل ملاحظه ای از انتقال صدا در خانه جلوگیری می کند.
8 - استفاده از مصالح جاذب صدادر کفها ، دیوارها و سقفها . عایقهای صوتی پلی یورتان به مانند موکت می توانند از عبور صدا جلوگیری نمایند . حتی الامکان از بکارگیری کفپوشهای سخت ، مانند سرامیک ، بتن و چوب خودداری نمایید .

مواد و سطوح جاذب صدا

بطور کلی سطوح سخت امواج صوتی پلی یورتان را منعکس نموده و سطوح نرم آنها را جذب می کنند .
اکثر افراد با مواد و مصالحی که صدا را جذب می کنند آشنا هستند . درصورتیکه بخواهید انعکاس صدا را در یک اتاق به حداقل برسانید ، باید به جای استفاده از چوب ، کاشی و سرامیک و لمینیت از مصالح نرمی نظیر سقفهای آکوستیک و موکت نرم استفاده نمایید .
امروزه انواع مختلفی از سقفهای آکوستیک در بازار وجود دارد . تایلهای آکوستیک و سقفهای کاذبعملکرد مناسبی در کاهش انعکاس صدا در اتاقها دارند . برای گرفتن نتیجه بهتر در کنترل انتقال صدا در یک محیط ، می توان از ترکیبی از روشها و مصالحفوق بهره گرفت .


پنج شنبه بیست و هفتم 8 1395
(0) نظر
برچسب ها : راهنمای عایق کاری صوتی پلی یورتان
عایق صوتی پلی یورتان

عایق صوتی پلی یورتان

روش های عایق کاری صوتی ساختمان - عایق صوتی پلی یورتان

- بهترین روش استفاده از عایق صوتی در دیوارهای ساختمان ها جهت جلوگیری از انتقال صوت و جذب آن است. عایق صوتی پلی یورتان به دلیل داشتن ساختار فیبری بازی برای کاهش عبور صدا و جذب صدا بسیار مناسب است.

- استفاده از درب ها و پنجره های مجهز به عایق صوتی به مقدار قابل توجهی از انتقال صدا می کاهد. از پلی یورتان به عنوان عایق صوتی درب و همچنین عایق صوتی پنجره استفاده می شود.

عایق صوتی پلی یورتان
عایق صوتی پلی یورتان

- صدای عبور آب فاضلاب طبقات فوقانی همواره برای ساکنان طبقات پایین آزار دهنده است. با استفاده از عایق صوتی پلی یورتان می توان این لوله ها را عایق صوتی کرد.

-هر منفذی که هوا بتواند از آن عبور کند صدا را انتقال می دهد، بستن منافذ عبور هوا به کاهش انتقال صدا کمک می کند. از جمله این منافذ قسمت پایین دربها و کف زمین، کانالهای تهویه، متصل نبودن پارتیشن به سقف و ... می باشد.

- از مصالح سخت در ساختمان استفاده نشود. زیرا این مصالح صدا را به آسانی از خود عبور می دهند.
- جلوگیری از ایجاد کانال های عبور صدا در دیوارها، در دیوارهای مشترک کلیدهای برق و دریچه های هوا را در فضای مشترک پشت به پشت هم قرار ندهید.

- جهت کاهش میزان انعکاس صدا، سعی کنید کف اتاق با فرش، موکت یا هر نوع پوششپرزدار دیگر پوشش داده شود. این کار ضمن کاهش میزان انعکاس صدا ، با گرفتنانرژی صوت ، یک نوع عایق صوتی است که مانع از انتقال آن به طبقات پایین تر نیز می شود.

پنج شنبه بیست و هفتم 8 1395
(0) نظر
برچسب ها : عایق صوتی پلی یورتان
عایق صوتی پلی یورتان

عایق صوتی پلی یورتان

سیستمجرم- فنر- جرم که با پلی یورتان سلول باز پر شده است، عایق صوتی بسیار خوبی را بین فضاها ایجاد می‌نماید. به محض آن‌‌که امواج صوتی از میان مصالحفیبری (تخته‌های گچی) عبور می‌کند، اصطکاک حاصله بین امواج صوتی که به دلیل وجود فوم پلی یورتان می‌باشد، سبب کاهش انرژی امواج صوتی می‌شود.

عایق صوت با فوم پلی یورتان سلول باز،

عایق صوتی پلی یورتان

خواص عایق صوتی پلی یورتان

سیستمجرم- فنر- جرم که با پلی یورتان سلول باز پر شده است، عایق صوتی بسیار خوبی را بین فضاها ایجاد می‌نماید. به محض آن‌‌که امواج صوتی از میان مصالحفیبری (تخته‌های گچی) عبور می‌کند، اصطکاک حاصله بین امواج صوتی که به دلیل وجود فوم پلی یورتان می‌باشد، سبب کاهش انرژی امواج صوتی می‌شود. این انرژی به حرارت و گرما تبدیل می‌شود. در نتیجه انرژی صوتی کمتری منتقل می‌شود.

عایق صوتی پلی یورتان
عایق صوتی پلی یورتان

 

پر شده با پلی یورتانبدون عایقساختار
R_w = 45 dBR_w = 36 dB12.5 mmتخته گچی
50 mmسازه فلزی
12.5 mmتخته گچی
75 mmضخامت کلی

 

 

 


پر شده با پلی یورتان3 سانتی متر پلی یورتانساختار
R_w=54 dBR_w=49 dB2×12.5 mmتخته گچی
95 mmسازه فلزی
2×12.5 mmتخته گچی
145 mmضخامت کلی

 

               همانطور که مشاهده می‌شود، هر چه میزان پلی یورتان بیشتر باشد، عایق صدای بهتری حاصل خواهد شد. ولی ضخامت پلی یورتان سلول باز با افزایش Rw رابطه خطی ندارد. تقریباً با افزایش هر سانتی‌متر به ضخامت عایق پلی یورتان، Rw به میزان 1 دسی بل افزایش می‌یابد.


راه حل دستیابی به کلاس "آسایش" در عایق‌های صوتی پلی یورتان


عایق صدا پلی یورتان درون ساختمان : کاهش صدا در دیوارهای درونی


عایق صوتی پلی یورتان
عایق صوتی پلی یورتان


ساختار پیشنهادی برای یک جداکننده تک قاب فلزی به منظور دستیابی به کلاس " آسایش" چنین است.
ساختار پیشنهادی
      2×12.5 mm تخته گچی25 mm
پلی یورتان سلول باز100 mm
    2×12.5 mm تخته گچی25 mm

 

R_w=50 dB

ساختار پیشنهادی برای جداکننده با دو قاب فلزی :

ساختار پیشنهادی
     2×12.5 mm تخته گچی25 mm
    2×50 mm پلی یورتان سلول باز100 mm
    2×12.5 mm تخته گچی25 mm

 

R_w=55 dB

ساختار پیشنهادی برای دیوار با جرم سطحی بالا:

ساختار پیشنهادی
آجر توخالی200 mm
پلی یورتان سلول باز50 mm
تخته گچی    12.5 mm

 

ساختار پیشنهادی برای سقف :

ساختار پیشنهادی
سقف بتنی-
ساپورت ها و نگهدارنده های متصل به سقف-
پلی یورتان سلول باز    50 mm
تخته گچی    12.5 mm

 

R_w=52 dB

http://www.yektashop.com/catch/data/a5380/my93445753591558.jpg
عایق صوت پلی یورتان به منظور دستیابی به کلاس "موزیک استدیو"  

گاهیبرای عایق نمودن دیواره‌های درونی، نیاز به شرایط آکوستیکی بسیار بالا می‌باشد؛ مثلاً عایق نمودن یک استدیو. در این حالت، بایستی تمامی پل‌های صوتی از بین برود. مثلاً قاب‌های فلزی روبروی هم قرار نگیرد. در شکل زیر تأثیر وجود عایق صوتی پلی یورتان سلول باز و هم‌چنین وجود یک قاب یا دو قابمقایسه شده است.

%image_alt%

عملکرد عایق صداR_w  (dB)
بدون عایق47
1 عدد قاب 10 سانتی متری54
2 عدد قاب 5 سانتی متری62

 

ضخامت کل ساختار : 15 سانتی متر
 


 

 

 

 کاربردهای عایق صوتی پلی یورتان

پنج شنبه بیست و هفتم 8 1395
(0) نظر
برچسب ها : عایق صوتی پلی یورتان
X