پارسيان عايق گستر | پلي يورتان
عایق رطوبتی پاشش پلی یورتان

عایق رطوبتی پاشش پلی یورتان

پلی یوریا پلیمری آلی حاصل از واکنش ایزوسیانات با یک آمین خاتمه یافته به زرینپلی اتر است که در اثر این واکنش یک ترکیب الاستیک یا پلاستیک مانند به وجود می‌آید و امکان دارد در بسیاری از موارد مشابه با تکنولوژی‌های قدیمی از جمله پلی یورتان٫ اپوکسی٫ وینیل استر و نئوپرن استفاده شود.

پاشش پلی یورتان
عایق رطوبتی پاشش پلی یورتان

موارد مصرفی عایق رطوبتی پلی یورتان

 • عایق کاری سد ها

 • عایق کاری اطراف کشتی و ارشه های کشتی های مسافرتی , انواع کشتی.

 • باز سازی و ترمیم اماکن قدیمی و کارخانه های فرسوده.

 • پوشش دامداری ها استبل ها گلخانه ها و مرغ داری ها.

 • عایق بندی و پوشش حمام ها ‚استخر ها و سرویس های بهداشتی.

 • پوشش ایستگاه های اتوبوس.

 • کفپوش زمین های ورزشی تنیس‚بستکتبال‚بدمینتون و…

 • کفپوش مدارس ‚ کارخانه ها  و مراکز اداری.

 • کفپوش اتاق های پاک ‚ بیمارستان ها ‚ اتاق های  آرمایشگاه های تحقیقاتی و جراحی و تشخیص طبی.

 • عایق پل های آهنی و تونل ها بتونی و چوبی ‚ آجری.

 • پوشش نیمکت های معابر عمومی و آب نماهای شهری.

 • عایق کاری لوله ها ‚ منابع آب ‚ سوله ها و سردخانه های صنعتی.

 • کفپوش  تعمیر گاه ها و پارکینگ ها.

 • پوشش ماشین های حمل زباله و سطل های زباله.

 • کفپوش ماشین های حمل گوشت و میوه.

 • کفپوش های کامیون های باری و وانتها

 • پوشش داخلی کلیه وسایل نقلیه عمومی مانند: قطارها ‚ اتوبوس ها و هواپیماها.

 • پوشش پشت بام ها ‚ شیروانی ها ‚ سقف ها ساختمان های مسکونی ‚ اداری و تجاری و سوله های صنعتی

 • عایق کاری لوله ها و تانکر های  نفتی ‚ سوختی ‚ آبی ‚ مواد شیمیایی و… (داخل و خارج)

پنج شنبه بیست و هفتم 8 1395
(0) نظر
برچسب ها :عایق رطوبتی پاشش پلی یورتان
فوم پاششی پلی یورتان

فوم پاششی پلی یورتان


 

عایق فوم پاششی یا عایق افشانه فوم (به انگلیسی: spray foam)یک نوع عایق ساختمان است که می‌تواند در دیوارها، سقف‌ها، درزها و منافذ باز و دیگر بخش‌های ساختمان استفاده شود، همچنین برای حفظ گرما در فصل‌های سرد (یا سرما در تابستان) استفاده می‌شود. این نوع عایق از رزین و مواد شیمیایی، مانند پلی اورتان (Polyurthane) و یا دیگر ایزوسیانات ها(Isocyanate) تشکیل شده است. هنگام پاشش بصورت افشانه، مواد شیمیایی و رزین بصورت فوم گسترش می‌یابد و در محل جامد می‌شود. توصیه شده افشانه فومعایق توسط متخصصان به کار گرفته شود، اما خودتان نیز تاحدودی می‌توانید ازاین محصول در مواردی استفاده کنید، اگر چه اقدامات ایمنی به شدت در طول پروسه توصیه می‌شود.در پروژهای بزرگ از دستگاه های فشار قوی استفاده می گردد که می تواند مساحت زیادی را در زمان کوتاهی با عایق پاششی پلی یورتان عایق نماید.[۱]

محتویات

تاریخچه

فوم پاششی پلی اورتان اسپری فوم پلی اورتان، رایج ترین نوع از افشانه فومعایق، در ۱۹۴۰ایجاد شد و مورد استفادهٔ ارتش برای استفاده درهواپیماها بکار گرفته شد. در آغاز دهه ۱۹۷۰ به عنوان عایق فوم مورد استفاده قرار گرفت.

نحوه عملکرد فوم پاششی پلی یورتان


هنگامیکه عایق فوم افشانده می‌شود، روی سطح را می‌پوشاند و به سرعت گسترش می‌یابد، و به صورت جامد فوم مانند جامد می‌شود. این خشک شدن سریع، باعث ایجاد عایقی نسبتاً دائمی خواهد شد که نه ترک می‌خورد و نه تغییر شکل می‌دهد. اگر فوم فراتر از منطقه مورد نظر گسترش بیابد، عایق اضافی را می‌توان به اندازه مورد نظر برش داد.

موارد ایمنی فوم پاششی پلی یورتان


عایقافشانه فوم در زمانی که افشانده می‌شود تا حدودی برای انسان خطرناک است، اگر تجهیزات ایمنی مناسب و لباس پوشیده مناسب نداشته باشید، ذرات می‌توانندبه چشم، پوست و یا در صورت تنفس از طریق دهان و بینی به بدن آسیب وارد کنند. مواد شیمیایی می‌تواند چشم‌ها و دستگاه تنفسیرا تحریک و باعث التهاب یا سوزش در پوست شوند. این است که پوشیدن عینک ایمنی، ماسک تنفسی، دستکش، لباس‌های آستین بلند و شلوارهای بلند زمان پاشش عایق فوم برای افراد توصیه می‌شود.

 
تصویر اجرای فوم پاششی

انواع فوم پاششی پلی یورتان

افشانه فوم در انواع مختلف دسته بندی می‌شوند و بطور کلی از لحاظ کاربرد به دو نوع سلول باز و سلول بسته دسته بندی می‌شوند.

عایق فوم سلول باز پلی یورتان

سلولباز یک نوع فوم است که در آن منافذ کوچک به طور کامل بسته نشده است. سلول باز است ارزان تر است به دلیل که آن را با استفاده از مواد شیمیایی کمتر و در حجم بیشتر تولید می‌کنند. این نوع افشانه فوم یک مانع بسیار خوب برای هوا است اما هیچ نوع عایق ضد آبی ارائه نمی‌دهد. و به این دلیل است که برایکاربرد در فضای باز توصیه نمی‌شود. بیشتر در ظاهر شبیه اسفنج و اغلب برای دیوارهای داخلی استفاده می‌شود. دلیل استفاده این نوع فومها، کاهش صدا توسطنوسانات حرکت عایق موجود و کاهش انتقال حرارت است.

عایق فوم سلول بسته پلی یورتان

عایقفوم سلول بسته بسیار چگال تر از سلول باز. و ساختار سلولی فشرده تر کوچک تر و تراکم بیشتری دارد. این نوع یک مانع بسیار خوب بر ای هوا است و همچنینبه عنوان یک مانع بخار آب(عایق رطوبتی) استفاده می‌شود. این است که اغلب در پروژه‌های سقف و یا دیگر برنامه‌های کاربردی در فضای باز استفاده می‌شود، برای نمونه در برج میلادتهران عایق کف سکوی دید باز برج میلاد با این نوع فوم عایق کاری و بعد رویآن سنگفرش شده است. البته می‌توان در هر نقطه داخل ساختمان برای عایق رطوبت و برودت استفاده شود. همچنین برای عایق کاری استخرها و پارک‌های آبی مسقف و روباز نیز استفاده می‌شود.

مزایا فوم پاششی پلی یورتان


عایق افشانه فوم موجب صرفه جویی در هزینه‌های انرژی. مطالعات انجام شده توسط وزارت انرژی ایالات متحدهنشان می‌دهد که ۴۰ درصد اتلاف انرژی ساختمان‌ها در نتیجه نفوذ هوا از طریقدیوارها، پنجره‌ها و درگاه است. ساختمان تحت پوشش با اسپری فوم عایق به طور معمول تا ۵۰ ٪ بهتر از عایق‌های سنتی عایق بندی می‌شود. عایق رطوبت استو ساختمان‌ها را دربرابر فرسایش ناشی از رطوبت محافظت می‌کند و برای کاهش رشد باکتریهای مضر مثل کپک، بوی رطوبت، حذف قارچ بسیار مفید است. این خواص در مرغداری‌ها و سالن‌های پرورش دام بسیار مهم است. علاوه بر حفظ درجه حرارتساختمان و کنترل رطوبت، افشانه فوم عایقی است که اغلب برای کاهش سر و صدا استفاده می‌شود. عایق فوم به عنوان یک مانع برای تلفن‌های موبایل موجود در محیط عمل می‌کند و باعث کاهش انتقال صدا در هوا از طریق یک ساختمان در سقف،کف و دیوار می‌شود.[۲]

 
تصویر اجرای فوم پاششی

در ایالات متحده، خانه‌های عایق کاری شده با افشانه فوم عایق اغلب برای کاهش مالیات ایالتی و فدرال واجد شرایط شناخته می‌شوند.

برایاجرای عایق رطوبتی در مکان هایی که امکان تمدید عایق وجود ندارد، از فوم پاششی پلی اورتان سلول بسته استفاده می شود. چرا که این نوع عایق ضریب اطمینان بالایی دارد و همچنین پاک کردن فوم آن از سطح کار، به هیچ وجه سادهنیست. [۳]

معایب فوم پاششی پلی یورتان

پاک کردن این مواد از روی سطوح کار شده کار سختیاست و جاهایی را با این فوم بپوشانید که نیاز به بازرسی و یا تعمیرات نداشته باشد. همچنین برای گاز متصاعد شده هنگام کار برای مجریان مضر است و هنگام کار موارد ایمنی را باید رعایت کرد. عدم جذب در محیط زیست، و چرخه بازیافت ۴۰۰ ساله از معایب انواع پلی یورتان است

پنج شنبه بیست و هفتم 8 1395
(0) نظر
برچسب ها :فوم پاششی پلی یورتان - پلی یورتان - عایق حرارتی پلی یورتان
عایق فوم پاششی

عایق فوم پاششی

فوم پاششی

 

فومپاششی پلی اورتان یا اسپری فوم پلی اورتان، رایج ترین نوع از اسپری فوم عایق، در سال ۱۹۴۰ ایجاد شد و مورد استفادهٔ ارتش برای استفاده درهواپیماهابکار گرفته شد. این نوع فوم در آغاز دهه ۱۹۷۰ به عنوان عایق فوم مورد استفاده قرار گرفت.

عایق فوم پاششی یا عایق اسپری فوم نوعیعایق ساختمان است که در دیوارها، سقف‌ها، درزها و منافذ باز و دیگر بخش‌های ساختمان و همچنین برای حفظ گرما در فصل‌های سرد (یا سرما در تابستان) استفاده می‌شود. این نوع عایق از رزین و مواد شیمیایی، مانند پلی اورتان (Polyurthane) و یا دیگر ایزوسیانات ها(Isocyanate)  تشکیلشده است. هنگام پاشش بصورت اسپری، مواد شیمیایی و رزین بصورت فوم گسترش می‌یابد و در محل جامد می‌شود. توصیه شده اسپری فوم عایق توسط متخصصان به کار گرفته شود، اما خودتان نیز تاحدودی می‌توانید از این محصول در مواردی استفاده کنید، اگر چه اقدامات ایمنی به شدت در طول پروسه توصیه می‌شود. در پروژه های بزرگ از دستگاه های فشار قوی استفاده می گردد که می تواند مساحت زیادی را در زمان کوتاهی با عایق پاششی پلی یورتان عایق نماید.

فوم اسپری شده روی سطح مورد نظر، خشک شده و به صورت فوم جامد می شود و عایقی مقاوم را به وجود می آورد.

عایقاسپری فوم در زمانی که اسپری می‌شود تا حدودی برای انسان خطرناک است، اگر تجهیزات ایمنی مناسب و لباس پوشیده مناسب نداشته باشید، ذرات می‌توانند به چشم، پوست و یا در صورت تنفس از طریق دهان و بینی به بدن آسیب وارد کنند. مواد شیمیایی می‌تواند چشم‌ها و دستگاه تنفسی را تحریک و باعث التهاب یا سوزش در پوست شوند. به همین دلیل پوشیدن عینک ایمنی، ماسک تنفسی، دستکش، لباس‌های آستین بلند و شلوارهای بلند زمان پاشش عایق فوم برای افراد توصیه می‌شود.

اسپری فوم در انواع مختلف دسته بندی می‌شوند و بطور کلی از لحاظ کاربرد به دو نوع سلول باز و سلول بسته دسته بندی می‌شوند.

 

عایق فوم سلول باز  

سلولباز نوعی فوم بوده که در آن منافذ کوچک به طور کامل بسته نشده است. سلول باز به دلیل اینکه با مواد شیمیایی کمتر و در حجم بیشتر تولید می شود ارزانتر است. این نوع اسپری فوم یک مانع بسیار خوب برای هوا است اما هیچ نوع عایق ضد آبی ارائه نمی‌دهد، به همین دلیل برای کاربرد در فضای باز توصیه نمی‌شود. بیشتر در ظاهر شبیه اسفنج و اغلب برای دیوارهای داخلی استفاده می‌شود. دلیل استفاده این نوع فوم ها، کاهش صدا توسط نوسانات حرکت عایق موجود و کاهش انتقال حرارت است.

 

عایق فوم سلول بسته

نوعدیگر اسپری فوم عایق فوم سلول بسته است که بسیار چگال تر از سلول باز می باشد و ساختار سلولی فشرده تر کوچک تر و تراکم بیشتری دارد. این نوع عایق یک مانع بسیار خوب بر ای هوا است و همچنین به عنوان یک مانع بخار آب (عایق رطوبتی) استفاده می‌شود. این است که اغلب در پروژه‌های سقف و یا دیگر برنامه‌های کاربردی در فضای باز استفاده می‌شود.

عایق اسپری فوم موجب صرفه جویی در هزینه‌های انرژی می گردد. مطالعات انجام شده توسط وزارت انرژی ایالات متحده نشان می‌دهد که ۴۰ درصد اتلاف انرژی ساختمان‌ها در نتیجه نفوذ هوا از طریق دیوارها و پنجره‌ها است. اسپری فوم عایق به طور معمول تا ۵۰ ٪ بهتر از عایق‌های سنتی عمل می کند. این نوع عایق، عایق رطوبت است و ساختمان‌ها را دربرابر فرسایش ناشی از رطوبت محافظتمی‌کند و برای کاهش رشد باکتریهای مضر مثل کپک، بوی رطوبت، حذف قارچ بسیارمفید است. این خواص در مرغداری‌ها و سالن‌های پرورش دام بسیار مهم است. علاوه بر حفظ درجه حرارت ساختمان و کنترل رطوبت، اسپری فوم عایقی است که اغلب برای کاهش سر و صدا استفاده می‌شود. عایق فوم به عنوان یک مانع برای تلفن‌های موبایل موجود در محیط عمل می‌کند و باعث کاهش انتقال صدا در هوا از طریق یک ساختمان در سقف، کف و دیوار می‌شود.

برای اجرایعایق رطوبتی در مکان هایی که امکان تمدید عایق وجود ندارد، از فوم پاششی پلی اورتان سلول بسته استفاده می شود. چرا که این نوع عایق ضریب اطمینان بالایی دارد و همچنین پاک کردن فوم آن از سطح کار، به هیچ وجه ساده نیست.

پاککردن این مواد از روی سطوح کار شده کار سختی است و جاهایی را با این فوم بپوشانید که نیاز به بازرسی و یا تعمیرات نداشته باشد. همچنین برای گاز متصاعد شده هنگام کار برای مجریان مضر است و هنگام کار موارد ایمنی را بایدرعایت کرد. عدم جذب در محیط زیست، و چرخه بازیافت ۴۰۰ ساله از معایب انواعپلی یورتان است.

 

زمینه های کاربردی عایق فوم پاششی


 

 • عایق بندی اسکلت های چوبی، آجری، آهنی، سیمانی و بتونی ساختمان ها (اعم از دیوارها ،سقف ها و کفپوش ها)
 • عایق بندی دستگاه های حرارتی - برودتی در صنایع و ساختمان ها، کانال های هوا، لوله های آب گرم و سرد، لوله های نفت و گاز و غیره
 • عایق بندی جداره کلیه وسایل نقلیه از جمله: کانکس ها و کامیون ها
 • ترمیم شیروانی های سفالی، فلزی، ایرانیت ها و غیره

 

مزایا:

 

 • سهولت کار و امکان دسترسی به نقاط کور ساختمان در شرایط عمودی، افقی، قوسی، مورب و غیره
 • یک پارچگی عایق و در نتیجه بالا بردن ضریب عایق حرارتی
 • تحت پوشش قرار دادن تمامی سطوح بدون درز و شکاف که در نتیجه از فرار حرارتی جلوگیری می کند
 • جلوگیری از اتلاف انرژی مصرفی در ساختمان
پنج شنبه بیست و هفتم 8 1395
(0) نظر
برچسب ها : عایق فوم پاششی
عایق حرارتی پلی یورتان پاششی

عایق حرارتی پلی یورتان پاششی

عایق حرارتی پلی یورتان پاششی ( سلول بسته)

عایق حرارتی پلی یورتان پاششی
فوم پلی یورتان پاششی سلول بسته متشکل از دو نوع مایع ایزوسیانات و پلی یول، دارای چگالی متوسط است که در تفنگ مخلوط سازی دستگاه مربوطه، تحت فشارو حرارت با هم ادغام شده و حجم آن پس از چند ثانیه سریعاً به میزان 20 تا 30 برابر افزایش می یابد و به شکل فوم فشرده، منسجم و یکپارچه به ضخامت دلخواه (وابسته به میزان ماده پلی یورتان پاشیده شده) در می آید. فوم پلی یورتان سلول بسته دارای ضریب مقاومت حراراتی (R-value) بالا بوده و سبب کاهش نفوذ هوا و رطوبت می گردد که بدین منظور با کنترل نمودن مشکلات نفوذ رطوبت، محیطی سالم تر را ایجاد می نماید.

زمینه های کاربردی عایق حرارتی پلی یورتان پاششی

•    عایق بندی اسکلت های چوبی، آجری، آهنی، سیمانی و بتونی ساختمان ها (اعم از دیوارها ،سقف ها و کفپوش ها)
•    عایق بندی دستگاه های حرارتی - برودتی در صنایع و ساختمان ها، کانال های هوا، لوله های آب گرم و سرد، لوله های نفت و گاز و غیره
•    عایق بندی جداره کلیه وسایل نقلیه از جمله: کانکس ها و کامیون ها
•    ترمیم شیروانی های سفالی، فلزی، ایرانیت ها و غیره

مزایا عایق حرارتی پلی یورتان پاششی

•    سهولت کار و امکان دسترسی به نقاط کور ساختمان در شرایط عمودی، افقی، قوسی، مورب و غیره
•    یک پارچگی عایق و در نتیجه بالا بردن ضریب عایق حرارتی
•    تحت پوشش قرار دادن تمامی سطوح بدون درز و شکاف که در نتیجه از فرار حرارتی جلوگیری می کند
•    جلوگیری از اتلاف انرژی مصرفی در ساختمان تا 70%  در مقایسه با عایق های معمول
•    قابلیت افزایش حجم عایق و انتخاب تراکم لازم آن در زمان نصب، بر اساس شرایط سطح مورد نظر
•    زمان نصب بسیار کوتاه
•    مقاومت در برابر حرارت های غیر مستقیم
•    قابلیت چسبندگی بسیار بالا

مشخصات فنی عایق حرارتی پلی یورتان پاششی

 

مشخصه    روش تست    مقدار
ضریب انتقال حرارت هدایتی    ASTM C-518
مقاومت حرارتی (R-value)    ASTM C-518    1 @2 cm
2 @ 4cm
مقاومت فشاری    ASTM D-1621
چگالی    ASTM D-1622
میزان سلولهای بسته    ASTM D-2856
مقاومت کششی    ASTM D-1623
نفوذ پذیری رطوبت    ASTM E-96    0.8 perms @ 1”
0.4 perms @ 2”
Vapor Retarder    کلاس 2    حداقل 1 اینچ
پایداری ابعادی    ASTM D-2126
نرخ عبور هوا    ASTM E-283
مشخصه افروزش سطحی    ASTM E-84
4 inches    پخش شعله : کمتر از 25
پخش دود : کمتر از 450
کلاس آتش    E    BS476 pt.7-87

 پارامترهای فرایندی :

مواد بایستی در دمای محیط ( 18 الی 30 درجه سانتی گراد) و در محل خشک نگهداری شود.

پارامترهای فرایندی و مشخصه های فیزیکی
دمای پیش گرم مواد     40 الی  50
دمای شلنگ     40 الی  50
فشار    70 الی 110 بار
نسبت اختلاط    1:1 حجمی
ویسکوزیته (در دمای  24)    400-500 cps

 کاربرد :
پیش شرط : پاشش توسط دستگاه های خاص که دما و فشار مواد را تنظیم نماید صورت می پذیرد. همچنین پاشش توسط اپراتور حرفه ای آشنا به مواد و دستگاه انجام می شود. حداقل دمای سطح C°5 و حداکثر C°50 ، دمای نقطه شبنم حداقل C°5 و دمای سطح همواره C°3 بالاتر از نقطه شبنم باید باشد. حداکثر رطوبت نسبی هوا نیز 85% می باشد. قبل از پاشش سطح بایستی کاملاً تمیز و عاری از هرگونه گردوخاک، روغن، گریس و رطوبت باشد.

وسایل و تجهیزات : پلی یورتان پاششی بایستی توسط دستگاههای فشار قوی، مجهز به هیتر، مانند Graco، Glas
Craft، Gama و ... و به صورت 1:1 استفاده گردد. فشار اعمالی 70 الی 110 بار و دمای مواد هنگام پاشش C°40 الی C°50
می باشد.

انبارداری : نگهداری محصول از یکسال در ظروف دربسته به دور از گرمای شدید، یخ زدگی، نور شدید خورشید و رطوبت امکان پذیر است.

عایق رطوبت :
فوم پلی یورتان سلول بسته، طبق تعریف انجمن کدگذاری بین المللی و ASHREA ،جزء عایقهای رطوبتی (کلاس 2) با حداقل ضخامت 1 اینچ، محسوب می گردد. برای اطلاع از طبقه بندی کلاسها، به بروشور " Vapor Barrier & Vapor Retarder " رجوع کنید
میزان مواد مصرفی
تقریباً
ایمنی و سلامت مواد
استفاده از پلی یورتان پاششی چه به صورت کاربرد به عنوان پر کننده منافذ کوچک و چه به عنوان یک پوشش یا کفپوش کامل، نیازمند آموزش و تجهیزات ویژه است. تنفس و تماس با مواد در حین کار ممکن است سبب حساسیت جدی شود، لذا استفاده از لباس فرم مخصوص و دستکشهای مجهز حین عملیات ضروری است.
سلامت پلی یورتان پاششی از سوی USDA مورد تأیید قرار گرفته است. طی پاشیدن پلی یورتان به سطوح مختلف، به دلیل عدم وجود هیچ گونه حلال، به هیچ وجه ترکیب آلی فرار (VOC) از این ماده متصاعد نمی شود.

پنج شنبه بیست و هفتم 8 1395
(0) نظر
برچسب ها :عایق حرارتی پلی یورتان پاششی
عایق کاری با فوم پلی یورتان پاششی

فیلم عایق کاری با فوم پلی یورتان پاششی


در این فیلم، اپراتور فوم اسپری پلی یورتان را با دستگاه مخصوص پاشش به سطح مورد نظر اعمال می مند. البته همانگونه که مشاهده می شود قبلا سطح بسیار نازکی از این فوم به صورت آستری اعمال شده و فرایند نشان داده شده در این فیلم اعمال سطح نهایی می باشد.  

در این فیلم، اپراتور فوم اسپری پلی یورتان را با دستگاه مخصوص پاشش به سطح مورد نظر اعمال می مند. البته همانگونه که مشاهده می شود قبلا سطح بسیار نازکی از این فوم به صورت آستری اعمال شده و فرایند نشان داده شده در این فیلم اعمال سطح نهایی می باشد.


<script>


پنج شنبه بیستم 8 1395
(0) نظر
برچسب ها :عایق کاری با فوم پلی یورتان پاششی
فوم های پاششی , پلی یورتان , عایق سرد

فوم های پاششی , پلی یورتان , عایق سرد

spray foam فوم پاششی

spray foam فوم پاششی

یکی از بهترین ترکیبات موجود، برای مصارف عایق کاری صنعتی و مسکونی، عایق های پلی یورتان(PUR) و پلی ایزوسیانورات(PIR) می باشد. از عایق های پلی یورتانو پلی ایزوسیانورات به طور گسترده ای در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، داروسازی و بسیار خطوط لوله کشی و مخازن صنعتی استفاده می شود. فوم های عایق پلی یورتانو پلی ایزوسیانورات در شکل های مختلف، از جمله تخت و بلوک پیش ساخته، لولهو نیم لوله پیش ساخته، فوم های تزریقی و فوم های اسپری شونده، استفاده می شوند.

 

فوم های پاششی

فوم عایق پلی یورتان پاششی (SPF) از ترکیب دو ماده پای ای سازنده عایق پلی یورتان، ایزوسیانات و پلی یول، تشکیل می شود. فوم های پاششی، بیشتر برای عایقکاری دیوارها و سقف ها و زیرشیروانی ها در سازه های مسکونی و تجاری و صنعتی، استفاده می شود. به دلیل پیش گرم کردن مواد شیمیایی قبل از پاشش و ایجاد بخارات شیمیایی و همچنین به دلیل اینکه اکثر کاربردهای فوم پاششی در فضای بسته است، استفاده از تجهیزات محافظ و ماسک توسط نیروهای کارآزموده و با تجربه الزامی است. حتما قبل از مصرف، با تامین کننده تماس حاصل کنید.

فوم پاششی سقفی -spray foam

فوم پاششی سقفی -spray foam

مواد اولیه تشکیل دهنده فوم که در دو مخزن مجزا نگهداری می شوند، ابتدا حرارت داده می شوند تا به فاز مایع تبدیل شوند و سپس با گان مخصوص برروی دیوار و قسمتی که قرار است عایق شود، پاشیده می شوند. در حین پاشش، مواد اصلی تشکیل دهنده فوم به سرعت با هم ترکیب شده و فوم عایق پلی یورتان را بوجود می آورند. به دلیل پاشش مستمر، کلیه فضاهای خالی و حفره های هوایی پوشیده شده و لایه کاملی از عایقبرروی سطح شکل می گیرد. چگالی فوم پاششی و فشار پاشش قابل تنظیم است. در صورتی که چگالی فوم کم باشد، درصد سلول های باز ساختار آن بیشتر می شود. بعد از اتمام پاشش، سطح فوم با اره صاف می شود و اضافات اسپری، از سطح بریده می شوند.

پنج شنبه بیستم 8 1395
(0) نظر
برچسب ها :فوم های پاششی - پلی یورتان - عایق سرد
X