پارسيان عايق گستر | پلي يورتان
عایق صوت پلی یورتان

عایق صوت پلی یورتان

عایق صوت پلی یورتان پاششی

شرکت پارسیان عایق گستر گیتی درزمینه کاهش آلودگی صوتی با استفاده از عایق صوتی پلی یورتان پاششی فعالیت می کند.

بدون شک سطوح بالای شدت صوت (صداهای بسیار بلند یا با توان زیاد) پیامدهایی بر سلامت روحی و بعضا جسمی انسان ها خواهد گذاشت که البته مضرات روحی آلودگی صوتی بسیار بیشتر از صدمات جمسی آن است. برای مثال آلودگی صوتیباعث افزایش فشار خون ، فشار روحی و افزایش استرس ، بی خوابی یا بدخوابی وناراحتی های قلبی میشود.

همچنین اختلالات سیستم ایمنی در بدن و اختلالات زایمان نیز از سوءاثرات آلودگی صوتی به شمار می آیند. در صورتی کهشخص به صورت مستقیم در معرض آلودگی صوتی و صداهای بسیار بلند قرار گیرد ، اختلالات شنوایی و کم شنوایی بوجود می آید. گرچه مشکلات شنوایی با افزایش سن بسیار رایج است ، اما در جوامع صنعتی که آلودگی صوتی بیشتری دارند ، اینروند با سرعت بیشتری حرکت خواهد کرد. آلودگی صوتی می تواند به محیط زیست واکوسیستم نیز آسیب وارد کند.

عایق صوتی پلی یورتان گزینه مناسبی است جهت کاهش الودگی صوتی در ساختمان ها فضا های اداری ، استودیو های ضبط صدا و...مشخصات فنی عایق صوت پلی یورتان

عایق صوتی پلی یورتان
عایق صوتی پلی یورتان-اجرا بصورت پاششی
- سرعت بالای اجرا حدود 500 متر مربع درحدود 500 متر مربع در روز
-دارای تاییدیه فنی و سلامت از انجمن سنجش و مصالح ساختمانی آمریکا(ASTM)
-شکست صوت تا 80 دسیبل با توجه به نوع مواد و دانسیته
-عایق صوتی با سلول باز و دارای حفره هوا
-افزایش حجم به میزان بیش از50 برابر فقط در 4 ثانیه
-یکپارچگی عایق و در نتیجه بالا بردن ضریب عایق صوتی
-تحت پوشش قرار دادن تمامی سطوح بدون درز و شکافکاربردها عایق صوت پلی یورتان-بهترین عایق برای دیواره های گچی کناف و جایگزین پشم سنگ
-پوسته(نما)و دیوارهای جانبی ساختمان
-عایق بندی اسکلت های چوبی ، آجری ، آهنی وبتنی
-موتورخانه ها و تاسیسات
-بهترین پر کننده و عایق برای سازه های LSF

پنج شنبه بیست و هفتم 8 1395
(0) نظر
برچسب ها : عایق صوت پلی یورتان - پارسیان عایق گستر - پلی یورتان
عایق حرارتی پلی یورتان

عایق حرارتی پلی یورتان

عایق حرارتی پلی یورتان پاششی

شرکتپارسیان عایق گستر گیتی در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی با استفاده از عایق پلی یورتان پاششی و عایق رطوبتی پلی یوریا فعالیت می کند .

امروزههزینه های بالای تولید ، انتقال و توزیع انرژی در سطح مصارف خانگی و صنعتی، موجب گسترش روش ها و راهکارهای استفاده با راندمان بالا و جلوگیری از هدر رفت آن شده است. بی گمان مصارف گرمایشی و سرمایشی از انرژی یکی از بیشترین موارد کاربرد انسان از این نعمت خدادادی می باشد.

ایجاد راندمان در مصرف انرژی در حوزه مصارف گرمایشی و سرمایشی با بکاربردن انواع عایق های حرارتی و برودتی میسر گردیده است. اگر چه دستیابی به راندمان های بالا در مصرف انرژی های گرمایشی و سرمایشی در سطوح مصرف خانگی و صنعتی مقدور و به صرفه اقتصادی نیست ، اما در سال های اخیر با نوآوری های صورت گرفته در تولید عایق های برودتی و حرارتی جدید ، پیشرفت های قابل ملاحظه ایرا در این مورد شاهد هستیم.

بی تردید امروزه عایق پلی یورتان با ضریب انتقال حرارت K-Factor= 0.014 – ۰٫۰۲۲ (W/m.K) یکی از بهترین عایق هایحرارتی و برودتی مورد استفاده می باشد.

عایق پلی یورتان پاششی روشی سریع و آسان جهت افزایش راندمان و جلوگیری از اتلاف سوخت و انرژی می باشد .سرعت عمل بسیار بالا ، یکنواختی سطح پاشیده شده و یکپارچگی و پوشش بیشتر سطوح ، جایگزین مناسبی برای ور ق های پلی یورتان است. سرعت عمل ، یکپارچگی سطح عایقکاری شده واقتصادی بودن از مهمترین ویژگی های عایق پلی یورتان به روش پاشش می باشد.

انواع عایق پلی یورتان

-عایقهای حرارتی پلی یورتان
-عایقهای صوتی پلی یورتان
-عایقهای رطوبتی پلی یورتان

موارد استفاده فوم های پاششی پلی یورتان

-صنعت ساختمان
-صنایع پتروشیمی
-صنعت دام و طیور
-سردخانه ها

مزایا ی فوم پلی یورتان پاششی

-بهترین و اقتصادی ترین عایق حرارتی ، رطوبتی ، و صوتی
-جلو گیری از اتلاف انرژی تا بیش از 70% در مقایسه با عایق های معمولی
-سرعت بالا در اجرا
-عمر مفید بالای 30 سال
-خود خاموش شونده
-مقاومت دمایی بالای 110 تا50- درجه سانتیگراد بدون ایجاد تغییر در خواص
- عدم جذب آب و رطوبت
-دو سانتی متر فوم پلی یورتان برابر است با 68 سانتی متر آجر معمولی


پنج شنبه بیست و هفتم 8 1395
(0) نظر
برچسب ها : عایق حرارتی پلی یورتان
عایق بندی حرارتی و صوتی پلی یورتان

عایق بندی حرارتی و صوتی پلی یورتان

عایق بندی حرارتی و صوتی پلی یورتان در سقف های کامپوزیت عرشه فولادی ( Metal Deck )


در این مقاله به بررسی عایق بندی حرارتی و صوتی در سقف های کامپوزیت عرشه فولادی به عنوان نمونه ای از عایق بندی در اجرای سقف ساختمان ها پرداخته شده است .


به طور کلی یکی از مراحل اجرای ساختمان عایق بندی حرارتی و صوتی در ساختمان ها به منظور جلوگیری از هدر رفتن انرژی و تامین آسایش می باشد که لزوم اجرای آن در تمامی ساختمان های اسکلت فلزی و ساختمان های اسکلت بتنیدر حال ساخت مورد نیاز می باشد ، سقف ساختمان به عنوان یکی از قسمتهای مهمساختمان با توجه به شرایط و موقعیت پروژه در برخی پروژه ها نیاز به عایق بندی صوتی و حرارتی داشته که در ادامه به عایق بندی سقف های مرکب عرشه فولادی به عنوان نمونه ای از عایق بندی سقف ها پرداخته می شود .


عایق بندی حرارتی در سقف های کامپوزیت عرشه فولادی و سقف های کامپوزیت معمولی :
با توجه به مبحث سوم مقررات ملی ساختمان در مورد رفتار سقف های کامپوزیت عرشه فولادی در برابر آتش از قبیل دوام در برابر حریق و میزان مقاومت در برابر حریق ، سقف های مرکب عرشه فولادی مقاومت در برابر آتش مطابق آزمایش حریق استاندارد را دارا می باشد ، برای جلوگیری از انتقال حرارت به سقف و همچنین برای کنترل مسائل مربوط به آتش سوزی از دو لایه عایق که یک لایه عایق پلی یورتان در زیر سقف و در زیر ورق گالوانیزه ای و یک لایه عایق پلی یورتان در بالای سقف و بر روی سطح بتن ریزی استفاده می شود و با توجه به استفاده از دو لایه عایق حرارتی در بالا و پایین سقف و وجود عایق پلی یورتان باعث مقاومت سقف در مقابل آتش از 2 ساعت تا 4 ساعت با توجه به طراحیفوق گردیده است .


مهمترین ویژگی عایقهای پلی یورتان مقاومت استثنایی آنها در برابر آتش می باشد، عایق پلی یورتان در دمای حداکثر 800 درجه سانتیگراد میتواند به طور مداوم عمل کند . دمای ذوب الیاف آن بیش از 1000 درجه سانتیگراد است و در برابر شعله مستقیم آتش تا حدود 4 ساعت مقاومتمی کند .


با توجه به مبحث سوم مقررات ملی ساختمان و نشریه شماره 444 مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن مطالعات و بررسی های لازم در مورد محدودیت های محصول فوق انجام شده است که با توجه به آئین نامه های فوق محدودیتی برای طراحی و اجرای سقف کامپوزیت عرشه فولادی وجود ندارد و تمامی تمهیدات لازم در برابر آتش سوزی در حین اجرای سقف مرکب عرشه فولادی براساس مبحث سوم مقرات ملی ساختمان و نشریه شماره 444 مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن قابل اجرا خواهد بود .

در تصویر زیر موقعیت عایق های حرارتی و صوتی در سقف نمایش داده شده است .

همانطورکه در تصویر نشان داده شده است لایه شماره 2 معرف یک لایه عایق پلی یورتانمی باشد که در بین تیرها و از زیر سقف به ورق های گالوانیزه ذوزنقه ای متصل می شود و لایه شماره 7 معرف یک لایه عایق پلی یورتان می باشد که بر روی سطح بتن ریزی شده نصب می شود .

برای معرفی عایق حرارتی پلی یورتان باید مواردی را در نظر گرفت که عبارتند از :
• مقاومت حرارتی کل پوسته خارجی + عایق حرارت از حد مشخص شده ای بیشتر باشد .
• ضریب هدایت حرارتی عایق مصرفی از حد مشخص شده ای بیشتر نباشد .


عایقحرارت قابل استفاده در ساختمان به عایقی اطلاق می شود که دارای ضریب هدایتحرارتی کمتر یا مساوی و مقاومت حرارتی مساوی یا بیشتر از باشد .


عایق کاری حرارتی می تواند با افزودن یک لایه عایق حرارت در سمت داخل و یا سمت خارج صورت گیرد .
با در نظر گرفتن تیغه های 20 سانتی برای دیوار های خارجی و جرم سطحی دیوار این دیوار ها در گروه اینرسی متوسط قرار دارند .

برایعایق کاری حرارتی دیوارها ، کف و بام می توان از یک لایه پلی یورتان به ضخامت 5 سانتی متر و یا یک لایه عایق پلی یورتان با مشخصات زیر استفاده نمود .ضریب هدایت حرارتی پلی یورتان :
 
عایق پلی یورتان به صورت برش خورده در بلوک های قالبی تولید شده به صورت منقطع می باشد

مقاومت حرارتی دیوار عبارتند از :
با در نظر گرفتن دیوار به ضخامت 20 سانتی متر و از جنس بلوک سفالی ، مقاومت حرارتی دیوار 0.39 می باشد .

عایق کاری صوتی پلی یورتان


برای جلوگیری از انتقال صدا بین طبقات از یک لایه عایق پلی یورتان با ضخامت 3 سانتی متر از بالای سقف که بر روی کف طبقات و بعد از بتن ریزی نصب می شود ( کف شناور ) و یک لایه عایق پلی یورتان به ضخامت 5 سانتی متر از پایین سقف استفاده می شود که مانع از عبور صدا بین طبقات می شود ( عایق پلییورتان بازدهی بالایی در جذب و کاهش صدا دارد و به عنوان آکوستیک در استودیوهای صدا برداری و تونلهای مترو مورد استفاده قرار میگیرد) ، همچنین برای صدابندی دیوارهای داخلی و خارجی با توجه به منطقه بندی شهری و با استفاده از مبحث 18 مقررات ملی ساختمان می توان از دیوار های مختلف با عایقبندی متناسب با محیط بهره برد .
در مواردی که با توجه به منطقه بندی شهری تراز نوفه محیطی قابل قبول نمی باشد می توان از عایق بندی صوت در سقف (عایق پلی یورتان از بالای سقف و عایق پلی یورتان از پایین سقف ) همچنین ازعایق کاری دیوارهای خارجی و داخلی ( با استفاده از عایق پلی یورتان ) و بهکار بردن پنجره های دو جداره و درهای ورودی متناسب با شرایط محیط با استفاده از مبحث 18 مقررات ملی ساختمان بهره برد .


پنج شنبه بیست و هفتم 8 1395
(0) نظر
برچسب ها : عایق بندی حرارتی و صوتی پلی یورتان
عایق رطوبتی پاشش پلی یورتان

عایق رطوبتی پاشش پلی یورتان

پلی یوریا پلیمری آلی حاصل از واکنش ایزوسیانات با یک آمین خاتمه یافته به زرینپلی اتر است که در اثر این واکنش یک ترکیب الاستیک یا پلاستیک مانند به وجود می‌آید و امکان دارد در بسیاری از موارد مشابه با تکنولوژی‌های قدیمی از جمله پلی یورتان٫ اپوکسی٫ وینیل استر و نئوپرن استفاده شود.

پاشش پلی یورتان
عایق رطوبتی پاشش پلی یورتان

موارد مصرفی عایق رطوبتی پلی یورتان

 • عایق کاری سد ها

 • عایق کاری اطراف کشتی و ارشه های کشتی های مسافرتی , انواع کشتی.

 • باز سازی و ترمیم اماکن قدیمی و کارخانه های فرسوده.

 • پوشش دامداری ها استبل ها گلخانه ها و مرغ داری ها.

 • عایق بندی و پوشش حمام ها ‚استخر ها و سرویس های بهداشتی.

 • پوشش ایستگاه های اتوبوس.

 • کفپوش زمین های ورزشی تنیس‚بستکتبال‚بدمینتون و…

 • کفپوش مدارس ‚ کارخانه ها  و مراکز اداری.

 • کفپوش اتاق های پاک ‚ بیمارستان ها ‚ اتاق های  آرمایشگاه های تحقیقاتی و جراحی و تشخیص طبی.

 • عایق پل های آهنی و تونل ها بتونی و چوبی ‚ آجری.

 • پوشش نیمکت های معابر عمومی و آب نماهای شهری.

 • عایق کاری لوله ها ‚ منابع آب ‚ سوله ها و سردخانه های صنعتی.

 • کفپوش  تعمیر گاه ها و پارکینگ ها.

 • پوشش ماشین های حمل زباله و سطل های زباله.

 • کفپوش ماشین های حمل گوشت و میوه.

 • کفپوش های کامیون های باری و وانتها

 • پوشش داخلی کلیه وسایل نقلیه عمومی مانند: قطارها ‚ اتوبوس ها و هواپیماها.

 • پوشش پشت بام ها ‚ شیروانی ها ‚ سقف ها ساختمان های مسکونی ‚ اداری و تجاری و سوله های صنعتی

 • عایق کاری لوله ها و تانکر های  نفتی ‚ سوختی ‚ آبی ‚ مواد شیمیایی و… (داخل و خارج)

پنج شنبه بیست و هفتم 8 1395
(0) نظر
برچسب ها :عایق رطوبتی پاشش پلی یورتان
راهنمای عایق کاری صوتی پلی یورتان

راهنمای عایق کاری صوتی پلی یورتان

امروزه درخیلی از خانه ها ، به منظور بزرگتر نشان دادن محیط خانه ، دیوارهای داخلی را حذف می کنیم . همزمان با این کار ، آشپزخانه ها را از وسایل پرسروصدا پر می کنیم یا در اطاق نشیمن ، یک سینمای خانگی می گذاریم . صدا یکی از محصولات فرعی زندگی پرمشغله امروزی شده است .

در چنین شرایطی جای تعجب ندارد اگر انسان به دنبال اندکی آرامش باشد . آلودگی صوتی پلی یورتان یکی از مشکلات عمده بشر شده است . قطعا ، آلودگی صوتی پلی یورتان به اندازه وجود میکروب در هواآزاردهنده نیست . ولی خواب ما را بر هم می زند ، موجب افزایش استرس می شود، خلوت ما را خدشه دار می کند و بطور کلی باعث پایین آمدن کیفیت زندگی می  شود . خوشبختانه ، در حال حاضر روشهای متعددی جهت کاهش انتقال صدا و عایق کاری صوتی پلی یورتان ابداع گردیده است . موثرترین روشها، آنهایی هستند که در زمان ساخت، در داخل دیوارها یا سایر المانهای سازه ای ساختمان بکار گرفته می شوند . سایر موارد ، روشهایی هستند که اجرای آنها بسیار ساده بوده، ولی میزان تاثیر آنها نیز به مراتب کمتر است .

روشهای ساده عایقکاری صوتی پلی یورتان

1 - بستن منافذ ورود و خروج هوا.هر منفذی که هوا بتواند از آن عبور کند ، صدا را هم می تواند انتقال دهد .کلیه منافذ موجود در سقفها و دیوارها نظیر اطراف جعبه تقسیم های برق ، کانالها و داکتها ، سیم ها و هرجایی را که شیئی از داخل دیوار یا سقف عبور می  کند با بتونه یا فوم پلی اورتان درزگیری نمایید .
 


راهنمای عایق کاری صوتی
راهنمای عایق کاری صوتی پلی یورتان2 - جلوگیری از ایجاد "کانالهای عبور صدا " در دیوارها .هنگام ساخت بناهای جدید ، کلیدهای برق و دریچه های هوا را در داخل دیوارها پشت به پشت هم قرار ندهید .
    
3 - اجتناب از استفاده از مصالح سخت که اینگونه مصالح ,صوت را به آسانی از یک مکان به مکان دیگر انتقال می دهند . 
4 - استفاده از یک لایه انعطاف پذیرنظیر فوم منبسط شونده جهت جدا نمودن لوله ها از غلافها یا سوراخهایی که از آن عبور می کنند.
5 - استفاده از عایق صوتی پلی یورتاندر دیوارهای ساختمانهای جدید جهت جلوگیری از انتقال صدا بین اتاقهای مجاور. به منظور جلوگیری از انتقال صدای نامطلوب جریان سریع آب به هنگام تخلیه فلاش تانک توالت ، لوله های پلاستیکی تخلیه آب را عایق بندی کنید . در صورتامکان ، در اینگونه موارد از لوله های چدنی استفاده نمایید و یا اینکه در دیوارها از عایق صوتی پلی یورتان دیوار استفاده نمایید .
6 - استفاده از وسایل خانگی آرامتر ،حتی اگر گرانتر از موارد مشابه پرصداتر باشند .
7 - جدا نمودن تجهیزات صدادار از محلهای استراحت. استفاده از اطاقهای مجزای مجهز به عایق های صوتی پلی یورتان می تواند ایده خوبی درطراحی منزل باشد . بکارگیری درهای مجهز به عایق بین کلیه فضاها، به مقدار قابل ملاحظه ای از انتقال صدا در خانه جلوگیری می کند.
8 - استفاده از مصالح جاذب صدادر کفها ، دیوارها و سقفها . عایقهای صوتی پلی یورتان به مانند موکت می توانند از عبور صدا جلوگیری نمایند . حتی الامکان از بکارگیری کفپوشهای سخت ، مانند سرامیک ، بتن و چوب خودداری نمایید .

مواد و سطوح جاذب صدا

بطور کلی سطوح سخت امواج صوتی پلی یورتان را منعکس نموده و سطوح نرم آنها را جذب می کنند .
اکثر افراد با مواد و مصالحی که صدا را جذب می کنند آشنا هستند . درصورتیکه بخواهید انعکاس صدا را در یک اتاق به حداقل برسانید ، باید به جای استفاده از چوب ، کاشی و سرامیک و لمینیت از مصالح نرمی نظیر سقفهای آکوستیک و موکت نرم استفاده نمایید .
امروزه انواع مختلفی از سقفهای آکوستیک در بازار وجود دارد . تایلهای آکوستیک و سقفهای کاذبعملکرد مناسبی در کاهش انعکاس صدا در اتاقها دارند . برای گرفتن نتیجه بهتر در کنترل انتقال صدا در یک محیط ، می توان از ترکیبی از روشها و مصالحفوق بهره گرفت .


پنج شنبه بیست و هفتم 8 1395
(0) نظر
برچسب ها : راهنمای عایق کاری صوتی پلی یورتان
عایق صوتی پلی یورتان

عایق صوتی پلی یورتان

روش های عایق کاری صوتی ساختمان - عایق صوتی پلی یورتان

- بهترین روش استفاده از عایق صوتی در دیوارهای ساختمان ها جهت جلوگیری از انتقال صوت و جذب آن است. عایق صوتی پلی یورتان به دلیل داشتن ساختار فیبری بازی برای کاهش عبور صدا و جذب صدا بسیار مناسب است.

- استفاده از درب ها و پنجره های مجهز به عایق صوتی به مقدار قابل توجهی از انتقال صدا می کاهد. از پلی یورتان به عنوان عایق صوتی درب و همچنین عایق صوتی پنجره استفاده می شود.

عایق صوتی پلی یورتان
عایق صوتی پلی یورتان

- صدای عبور آب فاضلاب طبقات فوقانی همواره برای ساکنان طبقات پایین آزار دهنده است. با استفاده از عایق صوتی پلی یورتان می توان این لوله ها را عایق صوتی کرد.

-هر منفذی که هوا بتواند از آن عبور کند صدا را انتقال می دهد، بستن منافذ عبور هوا به کاهش انتقال صدا کمک می کند. از جمله این منافذ قسمت پایین دربها و کف زمین، کانالهای تهویه، متصل نبودن پارتیشن به سقف و ... می باشد.

- از مصالح سخت در ساختمان استفاده نشود. زیرا این مصالح صدا را به آسانی از خود عبور می دهند.
- جلوگیری از ایجاد کانال های عبور صدا در دیوارها، در دیوارهای مشترک کلیدهای برق و دریچه های هوا را در فضای مشترک پشت به پشت هم قرار ندهید.

- جهت کاهش میزان انعکاس صدا، سعی کنید کف اتاق با فرش، موکت یا هر نوع پوششپرزدار دیگر پوشش داده شود. این کار ضمن کاهش میزان انعکاس صدا ، با گرفتنانرژی صوت ، یک نوع عایق صوتی است که مانع از انتقال آن به طبقات پایین تر نیز می شود.

پنج شنبه بیست و هفتم 8 1395
(0) نظر
برچسب ها : عایق صوتی پلی یورتان
خواص فیزیکی فوم سخت پلی یورتان

خواص فیزیکی فوم سخت پلی یورتان

خواص فیزیکی فوم سخت پلی یورتان ( فوم ریجید)

 

دریک سیستم مشخص، خواص فوم را می توان صرفا با تغییر در دانسیته فوم پلی یورتان کنترل نمود. خواص فیزیکی فوم پلی یورتان مانند استحکام فشاری، مقاومت کششی، استحکام خمشی، مقاومت برشی و استحکام به ضربه، رسانایی حرارتی، نرخ جذب آب و ضریب کشسانی تا حد زیادی به دانسیته فوم پلی یورتان بستگی دارد.

خواص عمومی فوم سخت پلی یورتان

برخی از خواص عمومی فوم سخت پلی یورتان (فوم ریجید)  پایه پلی اتری یا پلی استری عبارتند از:

 • قابلیت تشکیل فوم در محل پاشش یا ریزش
 • تنوع در دستیابی به دامنه وسیعی از خواص فیزیکی
 • خواص استحکام بالا همزمان با سبک وزن بودن
 • دارای خواص عایق حرارتی مناسب
 • قابلیت چسبیدگی بالا به فلز، چوب، شیشه و سرامیک

وزنمعادل مولکولی پلی ال تاثیر قابل توجهی بر خواص نهایی فوم پلی یورتان دارد. به طور کلی، با کاهش میانگین وزن معادل مولکولی پلی ال از ۳۰۰ به ۱۰۰، خواص فوم سخت پلی یورتان نهایی بدین شکل تغییر می کند:


 • افزایش استحکام فشاری فوم پلی یورتان
 • افزایش سهم سلول های بسته در فوم
 • کاهش نرخ نفوذ بخار آب به درون فوم پلی یورتان
 • کاهش جذب آب
 • افزایش مقاومت حرارتی فوم پلی یورتان
 • کاهش نرخ افت گاز در سیستم های پف زای حلالی
 • تمایل بیشتر به شکنندگی در فوم
 • تمایل به سوختن فوم پلی یورتان
 • افزایش قیمت تمام شده هر کیلو فوم پلی یورتان

به علاوه، با کاهش وزن معادل مولکولی پلی ال، واکنش گرمازا با شدت بیشتری در حین تشکیل فوم پیش می رود.

دریک سیستم پلی ال مشخص، خواص فوم را می توان صرفا با تغییر در دانسیته فوم پلی یورتان کنترل نمود. خواص فیزیکی فوم پلی یورتان مانند استحکام فشاری، مقاومت کششی، استحکام خمشی، مقاومت برشی و استحکام به ضربه، رسانایی حرارتی، نرخ جذب آب و ضریب کشسانی تا حد زیادی به دانسیته فوم پلی یورتان بستگی دارد. شکل ۱ نحوه تغییرات خواص استحکام فشاری و جذب آب در فوم سخت پلی یورتان (فوم ریجید) با تغییرات دانسیته فوم را نشان می دهد. شکل ۲ نیز تاثیر دانسیته بر استحکام برشی فوم سخت پلی یورتان را نمایش می دهد.

نحوه تغییرات خواص استحکام فشاری و جذب آب در فوم سخت پلی یورتان با تغییرات دانسیته فوم

شکل ۱- تغییرات خواص استحکام فشاری و جذب آب در فوم سخت پلی یورتان با دانسیته


تاثیر دانسیته بر استحکام برشی فوم سخت پلی یورتان

شکل ۲-  تاثیر دانسیته بر استحکام برشی فوم سخت پلی یورتان

میزانسلول های بسته موجود در فوم سخت پلی یورتان  علاوه بر وزن معادل مولکولی پلی ال ، بستگی به مقدار پیوند دهنده های عرضی و سورفاکتانت های مورد استفاده در حین فوم کردن دارد. در فوم اسپری پلی یورتان،میزان میکس کردن مواد اولیه پلی یورتان ( پلی ال و ایزوسیانات) تاثیر زیادی بر میزان سلول های بسته فوم سخت پلی یورتان دارند.  باید یادآور شد که در اکثر کاربردهای فوم سخت پلی یورتان، داشتن حداکثر سلول بسته در فوم مورد نیاز می باشد. به عبارتی، وجود سهم بالایی از سلول های بسته در فوم پلی یورتان برای به حداقل رساندن جذب آب، کاهش نفوذ رطوبت و بخار آب و حفظ گازهای عامل پف زا در داخل فوم ضروری است. معمولا فوم سخت پلی یورتان دارایدرصد بالایی از سلول های بسته می باشد( ۹۰%). البته در دیگر کاربرد فوم پلی یورتان، همانند فوم صندلی، کاهش تعداد سلول های بسته در فوم مطلوب می باشد.

خواص فیزیکی و مکانیکی فوم سخت پلی یورتان (فوم ریجید)

فومسخت پلی یورتان (فوم ریجید)  معمولا دارای دانسیته ای بین ۸ تا ۳۲۰ کیلوگرم بر متر مکعب می باشد. البته مصرف فوم های سخت با دانسیته های بالاتر برای کابرد هایی مانند قطعات دکوراتیو و پایه صندلی که به فوم چوبمعروفند نیز اخیرا در حال افزایش است. لازم به توضیح است تولید فوم سخت پلی یورتان با دانسیته کمتر از ۲۴ کیلوگرم بر متر مکعب به طور ابعادی ناپایدار است وعملا غیر قابل استفاده می باشد. شکل ۳ تاثیردانسیته بر خواص مکانیکی فوم سخت پلی یورتان را نشان می دهد. این نمودار تا دانسیته ۱۱۰ کیلوگرم بر متر مکعب را پوشش می دهد. شکل ۴ نیز استحکام فشاری فوم سخت پلی یورتان با تغییرات دانسیته را نشان می دهد. همانطور که در شکل مشهود است، با افزایش دانسیته فوم، استحکام فشاری افزایش می یابد و همچنین استحکام فشاری با افزایش دمای فوم پلی یورتان (به ویژه در دانسیته های بالاتر) کاهشمی یابد. شکل ۵ نیز تاثیر دما بر فوم سخت پلی یورتان در دامنه وسیعی از دما را نشان می دهد.


تاثیردانسیته بر خواص مکانیکی فوم سخت پلی یورتان

شکل ۳-  تاثیردانسیته بر خواص مکانیکی فوم سخت پلی یورتان

استحکام فشاری فوم سخت پلی یورتان با تغییرات دانسیته

شکل ۴- استحکام فشاری فوم سخت پلی یورتان با تغییرات دانسیته


تاثیر دما بر فوم سخت پلی یورتان

شکل ۵- تاثیر دما بر فوم سخت پلی یورتان


جدول۱ خواص مکانیکی فوم سخت پلی یورتان را نشان می دهد. جالب توجه است که استحکام فشاری یا تراکمی در راستای عمود بر رشد فوم تقریبا نصف استحکام فشاری در راستای موازی با رشد فوم می باشد. جدول ۲ نیز مقاومت فشاری فوم سخت پلی یورتان پلی اتری و پلی استری در دانسیته های مختلف را با هم مقایسهکرده است.

در رابطه با استحکام فشاری باید اشاره کرد که در فوم سخت پلی یورتان معمولا  یک ناحیه الاستیک وجود دارد که در آن میزان تنش تقریبا با  میزان کرنش متناسب است. با این وجود، آنها به طور کامل از قانون هوک تبعیت نمی کنند. در شکل ۸٫۶، تنش اولیه تقریبا متناسب با کرنش است و یک بازگشت الاستیک وجود دارد. بالای نقطه تسلیم، فوم بازگشت الاستیک کمتری از خود نشان می دهد. اگر فوم پلی یورتان بیشتر از نقطه تسلیم متراکم شود، ساختار فوم مچاله می شود.

در فوم های با دانسیته پایین ( کمتر از ۶۴ کیلوگرم بر متر مکعب)، تنش لازم برای مچاله کردن فوم پلی یورتان برابر مقدار تنش در نقطه تسلیم است. ناحیه ثابت می تواند تا تراکم ۷۰% در فوم هایبا دانسیته پایین گسترش یابد. در دانسیته های بالاتر، شدت فلات کاهش می یابد و تنش لازم برای مچاله کردن فوم با افزایش کرنش بیشتر می شود.

نمودار تنش-کرنش فوم سخت پلی یورتان با دانسیته 32 کیلوگرم بر متر مکعب

نمودار تنش-کرنش فوم سخت پلی یورتان با دانسیته ۳۲ کیلوگرم بر متر مکعب

اکثرفوم های سخت ( فوم ریجید) پلی یورتان دارای خاصیت ناهمسانگرد هستند بدین معنا که در جهت افزایش ارتفاع فوم (رایز) مقاومت بالاتری نسبت به جهت عمود بر آن دارند. این خاصیت ناهمسانگردی معمولا در موارد فوم قالبی یا پانل هایی که فوم در فاصله عمودی طولانی رشد می کند مشهود است. در چنین شرایطی، (فوم قالبی یا پانلی با ارتفاع رشد بالا)، یک فوم سخت دارای استحکام تراکمیتقریبا دو برابر در موازات فوم نسبت به جهت عمود بر رشد فوم است. در فوم های قالبی، با اعمال بار اضافی بر قالب می توان اختلاف در خواص فیزیکی فوم در جهت عمودی و افقی را به حداقل رساند اما در عین حال دانسیته فوم پلی یورتان نهایی افزایش خواهد یافت.

جدول ۱-خواص فیزیکی فوم سخت پلی یورتان

خواص فیزیکی فوم سخت پلی یورتان

جدول ۲- تغییرات استحکام فشاری فوم سخت پلی یورتان با دانسیته

تغییرات استحکام فشاری فوم سخت پلی یورتان با دانسیته


پنج شنبه بیست و هفتم 8 1395
(0) نظر
برچسب ها :خواص فیزیکی فوم سخت پلی یورتان - پلی یورتان عایق حرارتی
فوم پاششی پلی یورتان

فوم پاششی پلی یورتان


 

عایق فوم پاششی یا عایق افشانه فوم (به انگلیسی: spray foam)یک نوع عایق ساختمان است که می‌تواند در دیوارها، سقف‌ها، درزها و منافذ باز و دیگر بخش‌های ساختمان استفاده شود، همچنین برای حفظ گرما در فصل‌های سرد (یا سرما در تابستان) استفاده می‌شود. این نوع عایق از رزین و مواد شیمیایی، مانند پلی اورتان (Polyurthane) و یا دیگر ایزوسیانات ها(Isocyanate) تشکیل شده است. هنگام پاشش بصورت افشانه، مواد شیمیایی و رزین بصورت فوم گسترش می‌یابد و در محل جامد می‌شود. توصیه شده افشانه فومعایق توسط متخصصان به کار گرفته شود، اما خودتان نیز تاحدودی می‌توانید ازاین محصول در مواردی استفاده کنید، اگر چه اقدامات ایمنی به شدت در طول پروسه توصیه می‌شود.در پروژهای بزرگ از دستگاه های فشار قوی استفاده می گردد که می تواند مساحت زیادی را در زمان کوتاهی با عایق پاششی پلی یورتان عایق نماید.[۱]

محتویات

تاریخچه

فوم پاششی پلی اورتان اسپری فوم پلی اورتان، رایج ترین نوع از افشانه فومعایق، در ۱۹۴۰ایجاد شد و مورد استفادهٔ ارتش برای استفاده درهواپیماها بکار گرفته شد. در آغاز دهه ۱۹۷۰ به عنوان عایق فوم مورد استفاده قرار گرفت.

نحوه عملکرد فوم پاششی پلی یورتان


هنگامیکه عایق فوم افشانده می‌شود، روی سطح را می‌پوشاند و به سرعت گسترش می‌یابد، و به صورت جامد فوم مانند جامد می‌شود. این خشک شدن سریع، باعث ایجاد عایقی نسبتاً دائمی خواهد شد که نه ترک می‌خورد و نه تغییر شکل می‌دهد. اگر فوم فراتر از منطقه مورد نظر گسترش بیابد، عایق اضافی را می‌توان به اندازه مورد نظر برش داد.

موارد ایمنی فوم پاششی پلی یورتان


عایقافشانه فوم در زمانی که افشانده می‌شود تا حدودی برای انسان خطرناک است، اگر تجهیزات ایمنی مناسب و لباس پوشیده مناسب نداشته باشید، ذرات می‌توانندبه چشم، پوست و یا در صورت تنفس از طریق دهان و بینی به بدن آسیب وارد کنند. مواد شیمیایی می‌تواند چشم‌ها و دستگاه تنفسیرا تحریک و باعث التهاب یا سوزش در پوست شوند. این است که پوشیدن عینک ایمنی، ماسک تنفسی، دستکش، لباس‌های آستین بلند و شلوارهای بلند زمان پاشش عایق فوم برای افراد توصیه می‌شود.

 
تصویر اجرای فوم پاششی

انواع فوم پاششی پلی یورتان

افشانه فوم در انواع مختلف دسته بندی می‌شوند و بطور کلی از لحاظ کاربرد به دو نوع سلول باز و سلول بسته دسته بندی می‌شوند.

عایق فوم سلول باز پلی یورتان

سلولباز یک نوع فوم است که در آن منافذ کوچک به طور کامل بسته نشده است. سلول باز است ارزان تر است به دلیل که آن را با استفاده از مواد شیمیایی کمتر و در حجم بیشتر تولید می‌کنند. این نوع افشانه فوم یک مانع بسیار خوب برای هوا است اما هیچ نوع عایق ضد آبی ارائه نمی‌دهد. و به این دلیل است که برایکاربرد در فضای باز توصیه نمی‌شود. بیشتر در ظاهر شبیه اسفنج و اغلب برای دیوارهای داخلی استفاده می‌شود. دلیل استفاده این نوع فومها، کاهش صدا توسطنوسانات حرکت عایق موجود و کاهش انتقال حرارت است.

عایق فوم سلول بسته پلی یورتان

عایقفوم سلول بسته بسیار چگال تر از سلول باز. و ساختار سلولی فشرده تر کوچک تر و تراکم بیشتری دارد. این نوع یک مانع بسیار خوب بر ای هوا است و همچنینبه عنوان یک مانع بخار آب(عایق رطوبتی) استفاده می‌شود. این است که اغلب در پروژه‌های سقف و یا دیگر برنامه‌های کاربردی در فضای باز استفاده می‌شود، برای نمونه در برج میلادتهران عایق کف سکوی دید باز برج میلاد با این نوع فوم عایق کاری و بعد رویآن سنگفرش شده است. البته می‌توان در هر نقطه داخل ساختمان برای عایق رطوبت و برودت استفاده شود. همچنین برای عایق کاری استخرها و پارک‌های آبی مسقف و روباز نیز استفاده می‌شود.

مزایا فوم پاششی پلی یورتان


عایق افشانه فوم موجب صرفه جویی در هزینه‌های انرژی. مطالعات انجام شده توسط وزارت انرژی ایالات متحدهنشان می‌دهد که ۴۰ درصد اتلاف انرژی ساختمان‌ها در نتیجه نفوذ هوا از طریقدیوارها، پنجره‌ها و درگاه است. ساختمان تحت پوشش با اسپری فوم عایق به طور معمول تا ۵۰ ٪ بهتر از عایق‌های سنتی عایق بندی می‌شود. عایق رطوبت استو ساختمان‌ها را دربرابر فرسایش ناشی از رطوبت محافظت می‌کند و برای کاهش رشد باکتریهای مضر مثل کپک، بوی رطوبت، حذف قارچ بسیار مفید است. این خواص در مرغداری‌ها و سالن‌های پرورش دام بسیار مهم است. علاوه بر حفظ درجه حرارتساختمان و کنترل رطوبت، افشانه فوم عایقی است که اغلب برای کاهش سر و صدا استفاده می‌شود. عایق فوم به عنوان یک مانع برای تلفن‌های موبایل موجود در محیط عمل می‌کند و باعث کاهش انتقال صدا در هوا از طریق یک ساختمان در سقف،کف و دیوار می‌شود.[۲]

 
تصویر اجرای فوم پاششی

در ایالات متحده، خانه‌های عایق کاری شده با افشانه فوم عایق اغلب برای کاهش مالیات ایالتی و فدرال واجد شرایط شناخته می‌شوند.

برایاجرای عایق رطوبتی در مکان هایی که امکان تمدید عایق وجود ندارد، از فوم پاششی پلی اورتان سلول بسته استفاده می شود. چرا که این نوع عایق ضریب اطمینان بالایی دارد و همچنین پاک کردن فوم آن از سطح کار، به هیچ وجه سادهنیست. [۳]

معایب فوم پاششی پلی یورتان

پاک کردن این مواد از روی سطوح کار شده کار سختیاست و جاهایی را با این فوم بپوشانید که نیاز به بازرسی و یا تعمیرات نداشته باشد. همچنین برای گاز متصاعد شده هنگام کار برای مجریان مضر است و هنگام کار موارد ایمنی را باید رعایت کرد. عدم جذب در محیط زیست، و چرخه بازیافت ۴۰۰ ساله از معایب انواع پلی یورتان است

پنج شنبه بیست و هفتم 8 1395
(0) نظر
برچسب ها :فوم پاششی پلی یورتان - پلی یورتان - عایق حرارتی پلی یورتان
عایق پلی یورتان

عایق پلی یورتان

عایق پلی یورتان ؛ راندمان بالا، دانسته پایین

 

فومهای سخت پلی یورتان به عنوان عایق حرارتی پلی یورتان نسبت به سایر عایق های حرارتی از راندمان عملکرد مطلوب تری برخوردار می باشد که این خود بزرگترین مزیت استفاده فراوان و گسترده از عایق پلی یورتان می باشد.

امروزههزینه های بالای تولید، انتقال و توزیع انرژی در سطح مصارف خانگی و صنعتی،موجب گسترش روش ها و راهکارهای استفاده با راندمان بالا و جلوگیری از هدر رفت آن شده است. بی گمان مصارف گرمایشی و سرمایشی از انرژی یکی از بیشترین موارد کاربرد انسان از این نعمت خدادادی می باشد.

ایجاد راندمان در مصرف انرژی در حوزه مصارف گرمایشی و سرمایشی با بکاربردن انواع عایق های حرارتی و برودتی میسر گردیده است. اگر چه دستیابی به راندمان های بالا در مصرف انرژی های گرمایشی و سرمایشی در سطوح مصرف خانگی و صنعتی مقدور و به صرفه اقتصادی نیست، اما در سال های اخیر با نوآوری های صورت گرفته در تولید عایق های برودتی و حرارتی جدید، پیشرفت های قابل ملاحظه ای را در این مورد شاهد هستیم.

بی تردید امروزه عایق پلی یورتان با ضریب انتقال حرارت K-Factor= 0.014 – ۰٫۰۲۲ (W/m.K) یکی از بهترین عایق های حرارتی و برودتی مورد استفاده می باشد.

PU_Diagram1

پساز تولید تجاری پلی یورتان ها در سال های ۱۹۴۰ میلادی و استفاده از پلی اترها در تولید فوم های پلی یورتان در حدود سال های ۱۹۶۰، استفاده از فوم پلی یورتان سخت (Rigid Polyurethane Foam) به عنوان عایق حرارتی و برودتی بسیار رایج و متداول گردید.

فوم پلی یورتان سخت (RPF) به دلیل ساختار کامپوزیتی پلی یورتان با سلول های هم اندازه و بسته هوا، طی محاسبات انتقال حرارت، میزان ضریب هدایت حرارتی بسیار پایینی را ایجاد می نماید. هرچه تعداد و اندازه سلول های بسته کوچک تر و یکنواخت تر باشد، راندمان عایق پلی یورتان بالاتر بوده و استفاده از آن نتایج مطلوب تری را حاصل خواهد کرد.

عایق پلی یورتان لوله

ازسوی دیگر با توجه به دامنه رایج استفاده از عایق های حرارتی در مصارف خانگی، صنعتی و نظامی (دامنه دمایی ۳۰- تا ۱۱۰ درجه سانتیگراد)، مطالعات انجام شده نشان داده که فوم های سخت پلی یورتان به عنوان عایق حرارتی پلی یورتان نسبت به سایر عایق های حرارتی از راندمان عملکرد مطلوب تری برخوردارمی باشد که این خود بزرگترین مزیت استفاده فراوان و گسترده از عایق پلی یورتان می باشد.

۳۵ میلی متر از فوم سخت پلی یورتان عملکرد عایق کاری (نارسایی حرارتی) معادل

= ۵۰ میلی متر عایق EPS

= ۵۵ میلی متر عایق پشم شیشه

= ۶۰ میلی متر عایق پشم سنگ

=۸۰ میلی متر عایق نمد

= ۱۷۵ میلی متر عایق چوب

= ۴۷۵ میلی متر عایق بتون

= ۱۰۷۵ میلی متر عایق آجر

 مقایسه عایق پلی یورتان

ازویژگی های کاربردی دیگر عایق پلی یورتان میزان راندمان بالای حرارتی این عایق با توجه به دانسیته پایین (سبکی) آن است. در واقع عایق پلی یورتان در عین دارا بودن راندمان بالا در عدم نارسانایی حرارتی، وزن بسیار پایینی هم نسبت به سایر عایق های حرارتی و برودتی داراست.

PU_Diagram2

مطالعاتنشان داده است که دانسیته مناسب برای بالاترین راندمان حرارتی عایق پلی یورتان در دامنه ۳۰ تا ۵۰ کیلوگرم بر متر مکعب حاصل می شود. در نمودار زیر اثر دانسیته فوم سخت پلی یورتان بر هدایت حرارتی آن در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد نشان داده شده است. امروزه مزایای فوم سخت پلی یرتان موجب کاربردهای فراوان از آن به عنوان عایق حرارتی شده است.

مزایای فوم سخت پلی یورتان به عنوان عابق حرارتی پلی یورتان

– راندمان بالا و داشتن ضریب انتقال حرارت پایین

– دانسیته پایین عایق پلی یورتان (سبکی)

– فرآیند شکل گیری ساده فوم عایق پلی یورتان

– خاصیت چسبندگی مناسب به سطوح مختلف

– دامنه دمایی بالای کاربرد

کاربردهای فوم سخت پلی یورتان به عنوان عایق حرارتی

–تولید انواع ساندویچ پانل پلی یورتان با ضخامت های مختلف و سطوح متنوع برای ساخت سوله ها، سردخانه ها، درب ها و سایر کاربردها در صنایع مختلف

– فوم اسپری پلی یورتان برای عایق کاری سطوح مختلف

– عایق جداره لوله ها و مخازن نگهداری در صنایع تاسیساتی و نفت، گاز و پتروشیمی

– درزگیر پلی یورتان جهت کاهش هدر رفت پلی یورتان

– استفاده به عنوان عایق حرارتی در انواع کاربردهای نظامی و فضایی

– استفاده به عنوان عایق حرارتی و شناور کننده در صنایع کشتی سازی


پنج شنبه بیست و هفتم 8 1395
(0) نظر
برچسب ها : عایق پلی یورتان - پارسیان عایق گستر - پلی یورتان پاششی - فوملی یورتان -
عایق حرارتی پلی یورتان پاششی

عایق حرارتی پلی یورتان پاششی

عایق حرارتی پلی یورتان پاششی ( سلول بسته)

عایق حرارتی پلی یورتان پاششی
فوم پلی یورتان پاششی سلول بسته متشکل از دو نوع مایع ایزوسیانات و پلی یول، دارای چگالی متوسط است که در تفنگ مخلوط سازی دستگاه مربوطه، تحت فشارو حرارت با هم ادغام شده و حجم آن پس از چند ثانیه سریعاً به میزان 20 تا 30 برابر افزایش می یابد و به شکل فوم فشرده، منسجم و یکپارچه به ضخامت دلخواه (وابسته به میزان ماده پلی یورتان پاشیده شده) در می آید. فوم پلی یورتان سلول بسته دارای ضریب مقاومت حراراتی (R-value) بالا بوده و سبب کاهش نفوذ هوا و رطوبت می گردد که بدین منظور با کنترل نمودن مشکلات نفوذ رطوبت، محیطی سالم تر را ایجاد می نماید.

زمینه های کاربردی عایق حرارتی پلی یورتان پاششی

•    عایق بندی اسکلت های چوبی، آجری، آهنی، سیمانی و بتونی ساختمان ها (اعم از دیوارها ،سقف ها و کفپوش ها)
•    عایق بندی دستگاه های حرارتی - برودتی در صنایع و ساختمان ها، کانال های هوا، لوله های آب گرم و سرد، لوله های نفت و گاز و غیره
•    عایق بندی جداره کلیه وسایل نقلیه از جمله: کانکس ها و کامیون ها
•    ترمیم شیروانی های سفالی، فلزی، ایرانیت ها و غیره

مزایا عایق حرارتی پلی یورتان پاششی

•    سهولت کار و امکان دسترسی به نقاط کور ساختمان در شرایط عمودی، افقی، قوسی، مورب و غیره
•    یک پارچگی عایق و در نتیجه بالا بردن ضریب عایق حرارتی
•    تحت پوشش قرار دادن تمامی سطوح بدون درز و شکاف که در نتیجه از فرار حرارتی جلوگیری می کند
•    جلوگیری از اتلاف انرژی مصرفی در ساختمان تا 70%  در مقایسه با عایق های معمول
•    قابلیت افزایش حجم عایق و انتخاب تراکم لازم آن در زمان نصب، بر اساس شرایط سطح مورد نظر
•    زمان نصب بسیار کوتاه
•    مقاومت در برابر حرارت های غیر مستقیم
•    قابلیت چسبندگی بسیار بالا

مشخصات فنی عایق حرارتی پلی یورتان پاششی

 

مشخصه    روش تست    مقدار
ضریب انتقال حرارت هدایتی    ASTM C-518
مقاومت حرارتی (R-value)    ASTM C-518    1 @2 cm
2 @ 4cm
مقاومت فشاری    ASTM D-1621
چگالی    ASTM D-1622
میزان سلولهای بسته    ASTM D-2856
مقاومت کششی    ASTM D-1623
نفوذ پذیری رطوبت    ASTM E-96    0.8 perms @ 1”
0.4 perms @ 2”
Vapor Retarder    کلاس 2    حداقل 1 اینچ
پایداری ابعادی    ASTM D-2126
نرخ عبور هوا    ASTM E-283
مشخصه افروزش سطحی    ASTM E-84
4 inches    پخش شعله : کمتر از 25
پخش دود : کمتر از 450
کلاس آتش    E    BS476 pt.7-87

 پارامترهای فرایندی :

مواد بایستی در دمای محیط ( 18 الی 30 درجه سانتی گراد) و در محل خشک نگهداری شود.

پارامترهای فرایندی و مشخصه های فیزیکی
دمای پیش گرم مواد     40 الی  50
دمای شلنگ     40 الی  50
فشار    70 الی 110 بار
نسبت اختلاط    1:1 حجمی
ویسکوزیته (در دمای  24)    400-500 cps

 کاربرد :
پیش شرط : پاشش توسط دستگاه های خاص که دما و فشار مواد را تنظیم نماید صورت می پذیرد. همچنین پاشش توسط اپراتور حرفه ای آشنا به مواد و دستگاه انجام می شود. حداقل دمای سطح C°5 و حداکثر C°50 ، دمای نقطه شبنم حداقل C°5 و دمای سطح همواره C°3 بالاتر از نقطه شبنم باید باشد. حداکثر رطوبت نسبی هوا نیز 85% می باشد. قبل از پاشش سطح بایستی کاملاً تمیز و عاری از هرگونه گردوخاک، روغن، گریس و رطوبت باشد.

وسایل و تجهیزات : پلی یورتان پاششی بایستی توسط دستگاههای فشار قوی، مجهز به هیتر، مانند Graco، Glas
Craft، Gama و ... و به صورت 1:1 استفاده گردد. فشار اعمالی 70 الی 110 بار و دمای مواد هنگام پاشش C°40 الی C°50
می باشد.

انبارداری : نگهداری محصول از یکسال در ظروف دربسته به دور از گرمای شدید، یخ زدگی، نور شدید خورشید و رطوبت امکان پذیر است.

عایق رطوبت :
فوم پلی یورتان سلول بسته، طبق تعریف انجمن کدگذاری بین المللی و ASHREA ،جزء عایقهای رطوبتی (کلاس 2) با حداقل ضخامت 1 اینچ، محسوب می گردد. برای اطلاع از طبقه بندی کلاسها، به بروشور " Vapor Barrier & Vapor Retarder " رجوع کنید
میزان مواد مصرفی
تقریباً
ایمنی و سلامت مواد
استفاده از پلی یورتان پاششی چه به صورت کاربرد به عنوان پر کننده منافذ کوچک و چه به عنوان یک پوشش یا کفپوش کامل، نیازمند آموزش و تجهیزات ویژه است. تنفس و تماس با مواد در حین کار ممکن است سبب حساسیت جدی شود، لذا استفاده از لباس فرم مخصوص و دستکشهای مجهز حین عملیات ضروری است.
سلامت پلی یورتان پاششی از سوی USDA مورد تأیید قرار گرفته است. طی پاشیدن پلی یورتان به سطوح مختلف، به دلیل عدم وجود هیچ گونه حلال، به هیچ وجه ترکیب آلی فرار (VOC) از این ماده متصاعد نمی شود.

پنج شنبه بیست و هفتم 8 1395
(0) نظر
برچسب ها :عایق حرارتی پلی یورتان پاششی
X